ABEX ZENUM 7 PLUS - RTX 4060 Gaming Laptop
SGD 1,688.00 – SGD 2,588.00Price range: SGD 1,688.00 through SGD 2,588.00
ABEX TOUCH M15S
SGD 649.00 – SGD 949.00Price range: SGD 649.00 through SGD 949.00
ABEX FLIPPER EDGE V9 TOUCH
Price range: SGD 749.00 through SGD 977.00
-29%- 14.0″, FHD 1920 x 1080, 60Hz (Touchscreen Display)
- Intel Processor N100 (with turbo boost to 3.40GHz)
- 16GB DDR4 RAM
- 256GB / 512GB / 1TB M.2 Solid State Drive
- Intel Ultra HD Graphics Card
- Windows 11 Home
- 1 Year Premium Warranty
Flipper Edge V9 with its impressive FHD vibrant touch display – a versatile 2-in-1 convertible tablet/laptop designed for enhanced precision in writing and sketching. Ideal for users desiring the productivity of a laptop coupled with the convenience and flexibility of a tablet, it strikes a perfect balance between functionality and portability.
It also incorporates palm rejection technology, allowing you to comfortably rest your hand on the screen while writing/sketching, ensuring a seamless and hassle-free experience.

Choose 3 to 12-month installments
with Atome or Grab PayLater at checkout
| Model | ABEX FLIPPER EDGE – V9 TOUCH |
| Display | 14.0″, FHD 1920 x 1080, 60Hz (Touchscreen Display) |
| Processor | Intel Processor N100 (with turbo boost to 3.40GHz) |
| RAM | 16GB, DDR4 2666MHz RAM (1 slot, support up to 16GB 3200MHz) |
| SSD | 256GB / 512GB / 1TB M.2 NVME Solid State Drive (support m.2 ngff & nvme) |
| Graphics card | Intel Ultra HD Graphics Card |
| Module | Wifi 2.4G/5G & Bluetooth 4.1 |
| Camera & Mic | 1080p at 30 fps, FHD camera, Dual-array microphones |
| Ports/Slots | 1x USB Type-C / 1x USB 3.0 / 1x Card Reader / 1x Audio Jack |
| Support USB Type-C Charging | Yes |
| Fingerprint Recognition | Yes |
| Color | Dark Grey |
| Keyboard | Backlit Black English Keyboard |
| Material | A Aluminum, B Glass, CD ABS |
| Battery | 6000 mAh |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Warranty | 1 Year Premium Warranty |
| Weight / Dimension | 1.4KG / 326mm x 224mm x 13mm |



















