ABEX FLIPPER EDGE V9 TOUCH
SGD 749.00 – SGD 977.00Price range: SGD 749.00 through SGD 977.00
ABEX ONYX 14N
SGD 549.00 – SGD 749.00Price range: SGD 549.00 through SGD 749.00
ABEX TOUCH M15S
Price range: SGD 649.00 through SGD 949.00
-32%- 15.6″, FHD 1920 x 1080, 60Hz (Touchscreen Display)
- Intel Processor N95 (with turbo boost to 3.40GHz)
- 8GB / 16GB, DDR4 RAM
- 256GB / 512GB / 1TB M.2 Solid State Drive
- Intel Ultra HD Graphics Card
- Windows 11 Home
- 1 Year Premium Warranty
Crafted with a 15-inch display, featuring 10 point multi-touch technology, M15S delivers rapid performance and seamless multitasking capabilities.
Artfully engineered with a more compact design, M15S showcases a slender profile and premium build quality that radiates sophistication without compromising affordability. Whether you’re a creative professional or a tech-savvy individual, the M15S is poised to make a bold statement.

Choose 3 to 12-month installments
with Atome or Grab PayLater at checkout
| Model | ABEX TOUCH M15S |
| Display | 15.6″, FHD 1920 x 1080, 60Hz (Touchscreen Display) |
| Processor | Intel Processor N95 (with turbo boost to 3.40GHz) |
| RAM | 8GB / 16GB, DDR4 2666MHz RAM (1 slot, support up to 16GB 3200MHz) |
| SSD | 256GB / 512GB / 1TB M.2 Solid State Drive (support m.2 ngff & nvme) |
| Graphics card | Intel Ultra HD Graphics Card |
| Module | Wifi 2.4G/5G & Bluetooth 5.0 |
| Camera & Mic | 720p at 30 fps, HD camera, Dual-array microphones |
| Ports/Slots | 2x USB 3.0 / 1x USB 2.0 / 1x Mini HDMI / 1x Audio Jack |
| Fingerprint Recognition | Yes |
| Color | Grey |
| Keyboard | Backlit Black English Keyboard |
| Material | A Aluminium, B Touch Panel, C/D ABS |
| Battery | 5200 mAh |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Warranty | 1 Year Premium Warranty |
| Weight / Dimension | 1.7KG / 359mm x 241mm x 12mm |

















