ABEX DeskMaster DM34C All In One Desktop
SGD 1,588.00 – SGD 2,788.00Price range: SGD 1,588.00 through SGD 2,788.00
ABEX VORTIGA DG42
SGD 749.00 – SGD 1,249.00Price range: SGD 749.00 through SGD 1,249.00
ABEX DeskMaster DM27F All In One Desktop
Price range: SGD 1,088.00 through SGD 2,288.00
-56%- 27″, FHD 1920 x 1080, 60Hz
- Intel® Core i3-14100 / i5-14500HX / i7-14650HX Processor
- 16GB / 32GB / 64GB, DDR4 RAM
- 1TB M.2 NVME Solid State Drive
- Nvidia GeForce RTX 4060 8GB / Intel Ultra HD Graphics Card
- Windows 11 Home
- 2 Years Premium Warranty & 5 Years Processor Warranty
The ABEX DeskMaster DM27F is a robust 27-inch All-In-One PC designed for both productivity and gaming. It boasts a high speed multi core processor and a versatile multi-purpose stand that can be adjusted to any angle and position. Whether you need a high-performance machine for work or a powerful setup for gaming, this PC fits the bill perfectly.

Choose 3 to 12-month installments
with Atome or Grab PayLater at checkout
| Model | ABEX DeskMaster DM27F / All In One Desktop PC |
| Display | 27″, FHD 1920×1080, 60Hz Refresh Rate |
| Processor | Intel® Core i3-14100 / i5-14500HX / i7-14650HX Processor |
| RAM | 16GB / 32GB / 64GB, DDR4 2666MHz RAM (2 slots, each support up to 32GB 3200MHz) |
| SSD | 1TB M.2 NVME Solid State Drive |
| Graphics card | Nvidia GeForce RTX 4060 8GB / Intel® Ultra HD Graphics |
| Module | Bluetooth & WIFI 6 |
| Camera & Mic |
Built-In Retractable Webcam & Mic |
| Ports/Slots | 4x USB 3.0 / 2x USB 2.0 / 1x HDMI / 1x Ethernet Port / 1x Audio Jack / 1x Mic Jack |
| Color | Black |
| Keyboard | FREE Wireless Keyboard & Mouse |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Warranty | 2 Years Premium Warranty & 5 Years Processor Warranty |

















